Достапни линкови

logo-print

Министерот Попоски на средба со амбасадорите од ЕУ во Македонија


Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска одржа работен појадок со амбасадорите на земјите-членки на Европската унија во Република Македонија.
На средбата, како што соопшти Министерството за надворешни работи, Попоски ги реафирмирал аргументите за што побрзо отворање на преговорите за членство на Македонија во ЕУ, подвлекувајќи ги заедничките придобивки од почетокот на овој процес, како за Македонија, така и за ЕУ, вклучително и Грција.
XS
SM
MD
LG