Достапни линкови

logo-print

Владина делегација во потрага по индиски инвеститори


премиерот Никола Груевски

премиерот Никола Груевски

Владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски денеска ќе ги презентира можностите за инвестирање во Македонија на потенцијалните инвеститори во Њу Делхи. Власта одлучи годинава да одржува презентации надвор од Европа, поради кризата во Еврозоната. По посетата на Индија, македонската делегација треба да ја посети и Малезија.
XS
SM
MD
LG