Достапни линкови

logo-print

Изборна победа на Владимир Путин во Русија


Пребројаните 98 проценти од гласовите на претседателските избори во Русија покажуваат изборна победа на Владимир Путин. Тој вчера освои речиси 64 отсто од гласовите. Судејки по медиумските извештаи, победата на досегашниот руски премиер беше извесна, но подршката за неговата кандидатура беше изненадувачки слаба во Москва, каде освои 49,96 отсто од гласовите.
XS
SM
MD
LG