Достапни линкови

logo-print

Партијата за национално единство води на изборите во Ош


од изборите

од изборите

Партијата за национално единство, која беше создадена со помош на Градоначалникот на Ош Мелис Мирзакматов кон крајот на 2011 година, има убедливо водство на локалните избори во Киргистан. Прелиминарните резултати од веќе завршеното пребројување покажуваат дека партијата има освоени над 47 проценти од гласовите а на второ место во Ош е Социјал демократската партија со освоени 24 отсто.
XS
SM
MD
LG