Достапни линкови

logo-print

Не се знае бројката на жртви при експлозиите во Конго


Се стравува дека стотина лица можеби загинале при серијата на експлозии во депо за оружје воглавниот град на Конго, Бразавил. Се уште не се знае причината за инцидентот. Некои сведоци соопштија дека многу згради во околината биле комплетно уништени.
Кинеските новински агенции јавија дека околу140 работници од компанија за реконструкција од Пекинг работеле во близина на депото, кога се случила експлозијата.
XS
SM
MD
LG