Достапни линкови

logo-print

Евакуиран центар за пребројување гласови на опозицијата во Москва


Московската полиција нареди евакуација на еден клуб во градот каде независни и опозициони активисти направиле алтернативен центтар за пребројување на гласовите од претседателските избори.
Заменикот на руската Дума, Илија Пономарев изјави дека полицијата ја наредила евакуацијата, поради лажна дојава за бомба. Полицијата им наредила на активистите да ги остават нивните компјутери во зградата.
XS
SM
MD
LG