Достапни линкови

logo-print

Црвен крст успеа да достави помош во околината на Хомс


Меѓународниот комитет на Црвен крст соопшти дека започнал да доставува помош во село во близина на сирискиот град Хомс, каде се наоѓа засолништето на бегалците од најпогодениот регион Баба Амр.
Но според организацијата, сириските власти се уште не им дозволуваат пристап во Баба Амр и во градот.
XS
SM
MD
LG