Достапни линкови

logo-print

Црвен крст се обидува да добие пристап во Сирија


Меѓународниот комитет на Црвен крст соопшти дека сириските владини сили се уште не им дозволуваат на тимовите на организацијата пристап во реонот Баба Амр во градот Хомс.
Сириските власти рекоа дека ќе му дозволат на Црвен Крст да влезе во областа која е месец дена под опсада, но армијата соопшти дека најпрвин треба да го исчисти Баба Амр од стапиците и мините.
XS
SM
MD
LG