Достапни линкови

logo-print

Милитнати на Ал Каеда го нападнале јужниот дел на Јемен


Јеменските медиуми јавија дека бунтовници поврзани со Ал Каеда ги нападнале владините сили во јужниот дел на земјата. Нападите се случиле во покраината Абиан, каде армијата се бори со екстремистите од минатиот мај.
Според извештаите, еден бомбаш самоубиец детонирал две возила со експлозив крај два воени пункта во главниот град на покраината.
XS
SM
MD
LG