Достапни линкови

logo-print

Отворени изборните единици во Москва


Изборните едници се отворени во рускиот главен град. Жителите на Москва започнаа да гласаат за нивниот кандидат за претседателската функција. Гласањето започна порано во Сибир и источните делови на земјата поради временската зона.
На полустровот Камчатка изборните лица веќе сооопштија дека има излезност на 46,15 насто од гласачите.
XS
SM
MD
LG