Достапни линкови

logo-print

Чавез вели дека се опоравува од операцијата


Хуго Чавез

Хуго Чавез

Претседателот на Венецуела Хуго Чавез изјави дека брзо се опоравувал од неговата последна операција. Тој во минатиот месец на Куба, според извештаите, бил опериран во пределот на карлицата каде што исто така на Куба лани му бил отстранет поголем малигнен тумор. Чавез во телефонското јавување од Хавана не прецизирал за каква операција станува збор.
XS
SM
MD
LG