Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напад во Пакистан - 20 тина загинати


Според извештаите од Пакистан, најмалку 23 лица загинале, а над 20 се ранети при бомбашки напад во подрачје во близина на границата со Авганистан.
Нападот на бомбаш самоубиец бил извршен во Тирах Базар.
Во ова племенско подрачје талибанците се многу активни.
XS
SM
MD
LG