Достапни линкови

logo-print

Хаменеи повика на масовен одзив на денешните избори во Иран


Хаменеи гласа во Техеран. 02.03.2012

Хаменеи гласа во Техеран. 02.03.2012

Иранскиот врховен верски лидер Али Хаменеи повика на масовен одзив на денешните парламентарни избори во Иран. Тој изјави дека гласањето е верска обврска и оти масовниот одзив ќе бил силна порака до иранските непријатели во врска со нуклеарната криза со Западот. Аналитичарите предвидуваат дека кандидатите за пратеници блиски до Хаменеи, ќе бидат победници на изборите.
XS
SM
MD
LG