Достапни линкови

logo-print

Путин со нови критики до Западот за кризата во Сирија


Рускиот премиер Владимир Путин повторно ги критикуваше западните земји поради подршката на сиријската опозиција, оценувајки дека со тоа се поттикнуваат борбите. Ставот на Русија е дека режимот на претседателот Башар Ал Асад и опозицијата треба да ги запрат борбите и да преговараат за надминување на кризата, изјави Путин. Русија е главен снабдувач на сиријскиот режим со оружје.
XS
SM
MD
LG