Достапни линкови

logo-print

Русија ги обвинува САД дека се обидуваат да влијаат на изборниот процес


Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров

Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров

Руските власти ги обвинија САД дека се обидуваат да извршат влијание врз изборниот процес, преку финансирањето на опозициските групи. Министерот за надворешни работи Сергеј Лавров го даде коментарот во интервју за он лајн изданието на владиниот неделник Росисикаја Газета, пред одржувањето на претседателските избори на 4 март.
Тој изјави дека САД ги практикуваат стереотипите од студената војна и деновите кога на Русија може да и се држат предавања или проповеди се завршени.
XS
SM
MD
LG