Достапни линкови

logo-print

Застрелани двајца американски војници во Авганистан


Американски војници во Авганистан

Американски војници во Авганистан

Авганистанските власти соопштија дека двајца американски војници биле застрелани од двајца Авганистанци од кои едниот најверојатно бил војник. Убиствата во покраината Кандахар се случија откако двајца американски офицери беа застрелани во Министерство за внатрешни работи од припадник на авганистанската разузнавачка служба.
Најмалку 5 војници на НАТО беа убиени по палењето на Куранот во база на НАТО во Баграм.
XS
SM
MD
LG