Достапни линкови

logo-print

Протести против полициска бруталност во Скопје


Околу 200 луѓе протестираа против полициска бруталност во Скопје. Пред неколку дена, полицаец што не бил на должност, со службениот пиштол уби двајца гостиварци по расправија за паркинг место која преминала во тепачка.

XS
SM
MD
LG