Достапни линкови

logo-print

Сириските бунтовници се повлекуваат за заштита на цивилите


Членовите на сириската ослободителна армија

Членовите на сириската ослободителна армија

Сириските бунтовници кои се борат со владините сили во градот Хомс соопштија дека се повлекле од регионот Баба Амр за да ги поштедат животите на цивилите. Реонот Баба Амр речиси еден месец е изложен на напади.
Претходно Советот за човекови права на ОН ја осуди сириската власти, поради како што го нарече, распостранетото и системско насилство против цивилите.
XS
SM
MD
LG