Достапни линкови

logo-print

Иранскиот врховен лидер предвидува голем одзив на изборите


Иранскиот врховен лидер Ајатолахот Али Хаменеи

Иранскиот врховен лидер Ајатолахот Али Хаменеи

Иранскиот врховен лидер Ајатолахот Али Хаменеи предвидува голем одзив на утрешните парламентарни избори, опишувајќи го настанот како уште еден шамар во лицето на западните сили.
На изборите има регистрирано 3400 кандидати и на гласањето нема да има странски набљудувачи. Околу 48 милиони Иранци можат да гласаат на изборите.
XS
SM
MD
LG