Достапни линкови

logo-print

Пакистан не се откажува од изградбата на гасовод со Иран


Пакистанското минситерство за надворешни работи соопшти дека земјата ќе го оствари планот за изградба на гасовод со Иран и покрај противењето на САД. Проектот според нив е од национален интерес за Пакистан, кој се соочува со енергетска криза.
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон го предупреди Пакистан дека може да се соочи со последици доколку го продолжи проектот со Иран.
XS
SM
MD
LG