Достапни линкови

logo-print

Иванов се сретна со заменик шефот на руската дипломатија


Македонскиот претседател Ѓорге Иванов

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов денеска се сретна со рускиот заменик министер за надворешни работи Владимир Генадиевиќ Титов. Кабинетот на Иванов соопшти дека на средбата тие констатирале дека двете земји негуваат блиски и пријателски односи, со континуиран политички дијалог на високо ниво, што придонесува кон натамошното развивање на политичките, економските и културните врски.
Иванов ги поздравил активностите за поврзување на Македонија на стратегискиот проект Јужен поток, кој ќе отвори нова перспектива за економски развој на земјата.
XS
SM
MD
LG