Достапни линкови

logo-print

Клинтон со предупредување до Пакистан


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон го предупреди Пакистан дека може да се соочи со последици доколку го продолжи проектот за изградба на гасовод со Иран.
Според неа, САД го охрабруваат Пакистан со помошта што ја добива од земјата во износ од милијарди долари да пронајде алтернативно решение, односно да работи на изградба на гасовод со Туркменистан, Авганистан и Индија.
XS
SM
MD
LG