Достапни линкови

logo-print

Хуманитарците на ОН непожелни во Сирија


Оштетена куќа во Сирија по нападите на владините сили

Оштетена куќа во Сирија по нападите на владините сили

Хуманитарниот шеф на ОН, Валери Амос изјави дека Сирија не ги прифатила нејзините барања за посета на земјата. Дипломатите на ОН, меѓу кои и Амос отпатуваа за Бејрут да чекаат за виза, но не добија одговор. Амос планираше да разговара со властите за хуманитарната ситуација во земјата.
Во меѓувреме според извештаите, сириската армија продолжува да ги напаѓа опозициските позиции во Хомс.
XS
SM
MD
LG