Достапни линкови

logo-print

Спречен терористички напад во Индија


Индиските власти соопштија дека полицијата спречила терористички напад во главниот град за кој се осомничени милитантите од Лашкар е Таиба. Според нив, двајца мажи кои нослеел експлозив биле уапсени на главната железничка станица во Њу Делхи, по дојавата во разузнавачките служби.
Напаѓачите планирале да го активираат експлозивот во толпата на луѓе.
XS
SM
MD
LG