Достапни линкови

logo-print

Путин со предупредување до опозицијата пред парламентарните избори


Рускиот премиер Владимир Путин

Рускиот премиер Владимир Путин

Рускиот премиер Владимир Путин ги предупреди неговите политички противници да се спротистават на неодобрените протести по претседателските избори кои ќе се одржат во недела. Путин очекува да победи на изборите, но опозицијата смета дека властите ќе ги наместат изборите во негова корист.
Путин вчера ја осуди опозицијата поради предвременото прогласување на изборите за нерегуларни.
XS
SM
MD
LG