Достапни линкови

logo-print

Израелската војска извршила рација во две палестински телевизии


Припадници на израелската војска

Припадници на израелската војска

Израелската војска соопшти дека спровела рација во две приватни палестински телевизии, при што запленила предаватели и друга опрема. Според нив, фрекфенциите на едната телевизија Ватан која е нелегална им пречеле на другите радиодифузери и на авионската комуникација.
Војската не ја кажа причината за рацијата во другата телевизија. Палестинските власти ги осудија рациите и ги оценија како наршување на слободата на медиумите.
XS
SM
MD
LG