Достапни линкови

logo-print

Полицаец застрелал две лица во Гостивар


Полицаец застрелал две лица пред зградата на судот во Гостивар. Според некои очевидци, пред инцидентот најверојатно претходела расправија за паркинг простор. Полицијата врши увид на местото и најави повеќе детали подоцна. Засега е познато само дека било пукано од огнено оружје на улицата „Кеј Вардар“ во близина на салонот за мебел „Монтенегро“. Полицаецот неофицијално не бил на должност.
XS
SM
MD
LG