Достапни линкови

logo-print

Британскиот министер за одбрана во посета на Узбекистан


Британскиот министер за одбрана Филип Хамонд

Британскиот министер за одбрана Филип Хамонд

Британскиот министер за одбрана Филип Хамонд пристигна денеска во Ташкент. Узбекистанското министерство за сервисот на Радио Слободна Европа ја потврди информацијата, но не соопшти детали за агендата на Хамонд во земјата.
Британските медиуми јавија дека Хамонд ќе разговара за повлекувањето на британската војска од Авганистан преку другите централни азиски земји.
XS
SM
MD
LG