Достапни линкови

logo-print

Во Киргистан масовна пиратерија на софтвери


Корпорацијата Мајкрософт соопшти дека над 90 насто од софтверските програми кои се користат во Киргистан се илегални копии. Претставник на Мајкрософт, на прес конференција во Бишкек изјави дека копманијата би можела да отвори претставништво во таа земја, но само доколку биде усвоен закон против пиратеријата.
XS
SM
MD
LG