Достапни линкови

logo-print

18 убиени во напад врз автобус во Пакистан


Вооружени напаѓачи пукале врз патнички автобус во северниот дел на Пакистан, при што убиле 18 лица. Според непотврдени извори станувало збор за напад врз шиити.
XS
SM
MD
LG