Достапни линкови

logo-print

Меркел против излез на Грција од еврозоната


Германската канцеларка Ангела Меркел

Германската канцеларка Ангела Меркел

Германската канцеларка Ангела Меркел смета дека треба да се постигне стабилизирање на Грција во рамки на еврозоната. Според нејзиниот потпарол Штефен Зајберт, Меркел не го дели мислењето дека Атина треба да излезе од монетарната унија.
Германскиот министер за внатрешни работи Ханс-Петер Фридрих вчера се изјасни за излез на Грција од еврозоната.
XS
SM
MD
LG