Достапни линкови

logo-print

Се урна деветкатница во Русија


Спасувачките екипи покрај урантините на деветкатницата во Русија

Спасувачките екипи покрај урантините на деветкатницата во Русија

Руските власти соопштија дека најмалку седум лица се стравува дека се заробени под урнатините на една деветкатница во јужниот дел на земјата. Причината за колапсот на зградата најверојатно е експлозија на гас. Според властите, шест луѓе биле хоспитализирани по несреќата.
Рускиот претседател Владимир Путин нареди формирање на владина комисија, која ќе го истражи случајот.
XS
SM
MD
LG