Достапни линкови

logo-print

Стратфор го осуди објавувањето документи на Викиликс


Американската агенција за стратегиски истражувања со осуда до веб страницата Викиликс која почна да објавува повеќе милиони мејлови на оваа агенција. Во рекацијата се наведува дека станува збор за украдена електронска пошта и оти тоа е обид за замолчување и мешање во работите на компанијата. Од Викиликс појаснуваат дека станува збор за мејлови кои датираат од 2004 до 2011. Во соопштението од Викиликс се вели дека материјалите покажува како приватната разузнавачка агенција работи и како избира поединци со кои соработува.
XS
SM
MD
LG