Достапни линкови

Вељаноски во официјална посета на Австралија


Трајко Вељаноски

Трајко Вељаноски

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски од денеска престојува во официјална посета на Австралија. Во состав на собраниската делегацијата се и пратениците Илија Димовски, Милорад Додевски, Цветанка Иванова и Џевад Адеми.
Се очекува на средбите во Австралија да стане збор за продлабочување на пријателските односи меѓу двете земји, подобрување на релациите со иселениците, зголемување на соработката на културен и на образовен план и создавање на услови за инвестирање во Македонија од македонските бизнисмени во дијаспората.
XS
SM
MD
LG