Достапни линкови

logo-print

Пакистанските власти го урнаа живеалиштето на Бин Ладен


Пакистанските власти завршија со уривање на комплексот во кој беше убиен Осама Бин Ладен.Пакистанските безбедносните сили започнаа со уривање на комплексот во саботата а завршија вчера. Бин Ладен беше убиен во куќа во градот Аботабад на 2 мај минатата година од страна на американските специјални сили. Пакистанската армија се налути затоа што не били консултирани. Се уште не е јасно зошто пакистанските власти решија да го уништат комплексот во кој живееше Осама Бин Ладен.
XS
SM
MD
LG