Достапни линкови

logo-print

Немири на протестите во Авганистан


Немирите во Авганистан на анти-американските протести

Немирите во Авганистан на анти-американските протести

Најмалку еден демонстрант загинал, а седум американски војници се повредени при анти-американските протести во Авганистан, според извештаите. Локалните власти соопштија дека демонстрантот загинал во покраината Кундуз, каде околу 20 илјади демонстранти марширале кон главниот град на покраината, но биле запрени од полицијата.
Според полицијата, седумината војници биле повредени при напад со гранати во нивната база.
XS
SM
MD
LG