Достапни линкови

logo-print

Премиерот Груевски побара прошка од граѓаните


Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски им го честита на граѓаните христијанскиот празник Прочка. Тој при посетата на соборниот храм „Свети Климент Охридски“ побара да му простат сите на кои нешто им згрешил.
Груевски изјави дека иако е свесен дека работи со исправни цели и вредности и сака да го постигне најдобро за сите граѓани и државата, сепак човек кој што толку многу работи е доведен во ситуација да носи брзи одлуки и не може да не згреши.
XS
SM
MD
LG