Достапни линкови

logo-print

Протести против Путин во Москва


Протестите против Путин во Москва

Протестите против Путин во Москва

Илјадници луѓе во центарот на Москва протестираат против рускиот премиер Владимир Путин. Демонстрантите се собрале кај 16 километри долгиот кружен тек и покрај врнежите од снег. Организаторите соопштија дека 34 илјади луѓе се потребни за да се формира белиот круг околку кружниот тек.
Локалните власти не издале дозвола за протестите, но организаторите велат дека тие се легални се додека учесниците останат тивки. Приврзаниците на Путин исто така планираат протести на градскиот плоштад.
XS
SM
MD
LG