Достапни линкови

logo-print

Референдум за новиот Устав на Сирија


Референдумот во Сирија

Референдумот во Сирија

Изборните единци се отворени во Сирија каде жителите гласаат дали го поддржуваат новиот Устав на земјата. Насилството во некои реони на земјата се интензивираше во последните денови.
Сириските опозициски групи надвор од земјата соопштија дека голем број на луѓе загинале при вчерашните немири. Тие воедно упатија критика за референдумот, кој се одржува во време кога владините сили ги напаѓаат опозициските групи во неколку градови во изминатите 11 месеци.
XS
SM
MD
LG