Достапни линкови

logo-print

Пожар ја уништи бразилската истражувачка станица на Антартикот


Бразилската истражувачка станица на Антартикот е уништена од пожар, при кој најверојатно загинале двајца работници. Пожарот започнал во собата каде се сместени генераторите.
Четириесет и четири лица беа евакуирани со хелихоптер, од кои едно со полесни повреди во чилеанската воена база. Две лица се уште се исчезнати, но медиумите претпоставуваат дека загинале при несреќата.
XS
SM
MD
LG