Достапни линкови

logo-print

САД го осудија убиството на воените советници на НАТО во Авганистан


Местото на убиството на двајцата претставници на НАТО

Местото на убиството на двајцата претставници на НАТО

САД го осудија убиството на двајцата преставници на НАТО силите во Авганистан, кои загинаа во престрелка во Кабул. Потпаролот на секретарот за одбрана Џорџ Литл ги опиша убиствата како неприфатливи и ги повика авганистанските власти подобро да ги обезбедуваат коалиционите сили.
Според Алијансата, првичните извештаи покажуваат оти еден човек пукал кон преставниците на Меѓународните безбедносни сили.
XS
SM
MD
LG