Достапни линкови

logo-print

Пакистан почна со уривање на комплексот на Осама Бин Ладен


Пакистанските власти започнале со демолирање на комплексот во кој се криеше Осама Бин Ладен, во северниот град Аботабад. Една пакиснанска телевизија соопшти дека денеска започнало уривањето на комплексот. Комплексот е болен потсетник за Пакистан, затоа што САД во еднострана операција го убија најбараниот терорист во светот, во мај минатата година.
XS
SM
MD
LG