Достапни линкови

logo-print

Двајца припадните на НАТО убиени во Авганистан


Кабул

Кабул

Двајца преставници на НАТО силите во Авганистан загинале во престрелка во Кабул, денеска, соопштија од Алијансата. Во соопштението се наведува дека првичните извештаи покажуваат оти еден човек пукал кон преставниците на Меѓународните безбедносни сили. НАТО не соопшти од каде се загинатите.
Западните медиуми повикувајќи се на авганистански официјални лица, претходно јавија дека двајца американски советници биле убиени во престрелка во авганистанското Министерството за внатрешни работи.
XS
SM
MD
LG