Достапни линкови

logo-print

Обид за упад на собирот Пријатели на Сирија


Неколку стотици поддржувачи на режимот на сиријскиот претседател Башар ал Асад денеска беа спречени од полицијата во Тунис во нивниот обид насилно да влезат на собирот ,,Пријатели на Сирија,, од кој е порачано сириските власти да ги прекинат акциите против опозицијата. На собирот меѓу другите, учествуваа американскиот државен секретар Хилари Клинтон, шефицата на европската дипломатија Кетрин Ештон и францускиот министер за надворешни работи Ален Жипе.
XS
SM
MD
LG