Достапни линкови

logo-print

Узбекистан го прекина емитувањето на турските серии


Три узбекистански државни телевизиски канали го прекинаа емитувањето на турските серии со образложение дека биле несоодветни, односно содржеле сцени кои не биле во согласност со менталитетот на узбекистанскиот народ. Сериите биле прекинати без претходна најава.
XS
SM
MD
LG