Достапни линкови

logo-print

Нов напад на милитантите во Пакистан


Пешавар

Пешавар

Пакистанската полиција соопшти дека милитанти денеска нападнале полициска станица во градот Пешавар во северозападниот дел на земјата при што загинале четворица полицајци додека петмина други биле ранети. Пешавар се наоѓа во близина на границата со Авганситан кое талибанците и Ал Каеда го корситат како свое засолниште. Во вчерашниот напад во околината на овој град загинале 12 луѓе.
XS
SM
MD
LG