Достапни линкови

logo-print

Путин победува уште во првиот изборен круг


Руската водечка независна организација за испитување на јавното мислење ги објави резултатите од новата анкета, според која, премиерот Владимир Путин ќе победи уште во првиот круг од претседателските избори на 4 март. Центарот Левада соопшти дека Путин ќе добие над 66 насто од гласовите. Тој на претседателските избори во 2000 и 2004 година победи исто така во првиот круг.
XS
SM
MD
LG