Достапни линкови

logo-print

Чавез повторно на операција во Куба


Претседателот на Венецуела Хуго Чавез денеска заминува за Куба на операција на нов тумор кој му бил откриен во пределот на карлицата. Националното собрание каде што Чавез има мнозинство му даде неограничена дозвола за престој на Куба. Тој по двете операции во минатата година изјави дека бил целосно олечен. Чавез не наименува никој да го менува додека е на Куба.
XS
SM
MD
LG