Достапни линкови

logo-print

Повреден француски новинар бара итна евакуација од Сирија


Нападите врз Хомс

Нападите врз Хомс

Францускиот новинар кој беше повреден при нападот на сирискиот град Хомс побара што побрзо да биде евакуиран од земјата во Либан. Едит Бувие беше повреден при нападот во кој загинаа американскиот новинар, дописник на британскиот Сандеј Тајмс, Мариа Колвин и францускиот фото репортер и новинар Реми Очлик.
Во видео постирано на интернет од опозициските активисти, Бувие вели дека му е потребна итна медицинска помош и дека има скршена коска на бедрото.
XS
SM
MD
LG