Достапни линкови

logo-print

Седум маринци загинаа при хелихоптерска несреќа во Аризона


Американската војска соопшти дека седум маринци загинале кога два хелихоптери се судриле за време на рутинска вежба во Аризона. Несреќата се случила во близина на градот Јума, кога хелихоптерот Хјуи Кобра се судрил со хелихоптерот Супер Хјуи Веном.
Според извештаите никој не ја преживеал несреќата.
XS
SM
MD
LG